HABERLER

Temiz hava bir insan hakkıdır

Ev / Haberler / Sektör Haberleri / HVAC Sistemlerinde Primer Filtrelerin Önemi ve Seçim Kriterleri

HVAC Sistemlerinde Primer Filtrelerin Önemi ve Seçim Kriterleri

Birincil filtreler - aynı zamanda ön filtreler, kaba filtreler veya G sınıfı filtreler olarak da adlandırılır - bir HVAC sistemindeki ilk hava temizleme aşamasıdır ve görevleri, 5 mikrometreden yukarıya doğru büyük parçacıkları yakalamaktır, böylece aşağı yöndeki her bileşen, maliyetini karşılayacak kadar uzun süre hayatta kalır. Genellikle havadaki tozun ağırlıkça %80-95'ini temizlerken yalnızca 25-50 Pa'lık başlangıç ​​basınç düşüşüne katkıda bulunurlar ve korudukları ortam ve HEPA filtrelerin küçük bir kısmına mal olurlar.

Bunların önemi üç ölçülebilir sonuca dayanmaktadır:

  1. Bunlar, pahalı HEPA elemanlarının sık sık değiştirilmesini pahalı olmayan ön filtrelerin seyrek değiştirilmesine dönüştürerek aşağı akış filtre ömrünü 2 ila 5 kat uzatır.
  2. Soğutma ve ısıtma bataryalarını temiz tutarlar. 5 mm'lik bir toz tabakasıyla kirlenen bir bobin, ısı transfer kapasitesinin %15-25'ini kaybedebilir ve sistemi aynı çıkışla daha uzun süre çalışmaya zorlayabilir.
  3. Fanları, damperleri, nemlendiricileri ve kanal içlerini korur, statik basıncı sabit tutar ve kanal temizleme sıklığını ve maliyetini azaltır.

Seçim, önem sırasına göre altı değişkene göre yapılır: verimlilik sınıfı, alın hızı ve hava akışı oranı, toz tutma kapasitesi, ilk ve son basınç düşüşü, çevreye uyumlu çerçeve ve medya yapısı ve doğru sızdırmazlık yöntemiyle fiziksel boyutlar. Bu makalenin geri kalanında bunların her birini doğrudan uygulayabileceğiniz sayılarla geliştiriyoruz.

dsc06456-yy-1

Birincil Filtre Aslında Ne Yapar?

Filtreleme Trenindeki Konum

Standart bir ticari klima santrali kademeli bir sıralama kullanır: birincil filtre → orta verimli filtre → yüksek verimli veya HEPA filtre. Her aşama, en ekonomik şekilde işlediği parçacık aralığını ortadan kaldırır ve geri kalanını bir sonraki aşamaya aktarır. Bir HEPA filtrenin doğrudan ham dış havaya yerleştirilmesi, onu haftalar içinde tüy, böcek, polen ve kumla dolduracak ve mikron altı parçacıklar için tasarlanmış ortamın israfına neden olacaktır.


İşyerinde Yakalama Mekanizmaları

  • Kesişme – bir hava akım çizgisini takip eden bir parçacık, fiberin bir parçacık yarıçapı içerisinden geçer ve ona temas eder. 1-10 µm arası parçacıklar için baskındır.
  • Atalet çarpması: Daha ağır parçacıklar, hava bir elyafın etrafında büküldüğünden ve onunla çarpıştığından havayı takip edemez. 1 µm'nin üzerinde baskındır ve daha yüksek alın hızında daha güçlüdür.
  • Eleme: Fiziksel olarak lifler arasındaki boşluktan daha büyük parçacıklar geçemez. Tüyleri, lifleri, saçları ve böcekleri işler.
  • Yerçekimi çökelmesi - kaba ağır parçacıklar, ortamın önündeki düşük hızlı bölgelerde düşer.

Parçacıklar büyüdükçe hem çarpma hem de engelleme güçlendiğinden, birincil filtreler bobinlere ve fanlara en fazla zarar verecek parçacıklar üzerinde en etkili şekilde çalışır.


İlgili Parçacıklar

Boyutlarına ve normalde onları yakalayan filtreleme aşamasına göre havadaki yaygın kirleticiler.

kirletici

Tipik Boyut

Öncelikle Yakalananlar

Böcekler, yapraklar, tüyler

> 100 mikron

Birincil filtre

Tekstil lifleri, saç

30–200 mikron

Birincil filtre

Polen

10–100 mikron

Birincil filtre

Yerleşmiş toz, kum

5–50 mikron

Birincil filtre

Küf sporları

2–20 mikron

Birincil ve orta filtreler

İnce atmosferik toz (PM2,5)

0,3–2,5 mikron

Orta ve yüksek verimli filtreler

Yanma dumanı, bakteri

0,01–1 mikron

HEPA


Birincil Filtrasyon Neden Kendi Parasını Amorti Ediyor?

Bobinlerin Korunması ve Isı Transferi

Tipik bir soğutma bobinindeki kanatçık aralığı 1,8 ila 3,2 mm'dir. Toz, filtrelenmemiş havada bu boşlukları hızlı bir şekilde kapatır ve biriken katman, hava akışını kısıtlarken ısı yalıtımı görevi görür. Kirlenmiş bobinlerle ilgili saha çalışmaları sürekli olarak %15-25 oranında ısı transfer kaybı ve %10-20 oranında hava akışında azalma olduğunu göstermektedir. Chiller veya ısı pompasının aynı yükü karşılamak için daha uzun süre çalışması gerektiğinden, iyi bir ön filtrelemeyle bakımı yapılan temiz bir serpantin genellikle %5-15 daha düşük HVAC enerji tüketimi anlamına gelir.


Aşağı Akış Filtresinin Ömrünü Uzatma

Bir HEPA filtre, aynı yüz bölgesindeki birincil filtreye göre 15 ila 40 kat daha pahalı olabilir. Kaba tozla yüklemek, tüyleri gidermenin mümkün olan en pahalı yoludur. Uygun şekilde belirlenmiş bir birincil aşama ile, aşağı akış filtre ömrü 2 ila 5 kat uzar ve aritmetik belirleyicidir: bir erken HEPA değişimini önlemek için yılda dört ön filtreyi mütevazı bir maliyetle değiştirmek basit bir kazançtır.


Fanları ve Kanalları Temiz Tutmak

Santrifüj fan kanatları üzerinde biriken toz, pervanenin dengesini bozar, titreşimi ve yatak yüklerini artırır ve aerodinamik verimliliği azaltır. Kanal sisteminde biriken toz, mikrobiyal büyüme için alt tabaka sağlar ve sonuçta birkaç yıllık filtre değişiminden daha pahalıya mal olabilecek mekanik temizlik gerektirir. Bakımı iyi yapılmış bir birincil aşama, mevcut en ucuz kanal hijyeni programıdır.


İç Mekan Hava Kalitesi Hedeflerinin Desteklenmesi

Birincil filtreler kendi başlarına temiz oda veya hastane havası sağlamaz ancak bunu ulaşılabilir ve sürdürülebilir kılar. Son aşamanın iç hava kalitesi sorumluluğunu taşıdığı sistemlerde ön filtre, son aşamanın, asla görülmesi beklenmeyen bir toz yüküyle mücadele etmek yerine, tasarım yükü dahilinde çalışmasını garanti eder.


Çalışılmış Maliyet Karşılaştırması

Özel bir ana kademesi olan ve olmayan tek bir 10.000 m³/saat klima santrali ünitesinin açıklayıcı yıllık karşılaştırması.

Öğe

Birincil Aşama Olmadan

Birincil Aşamalı

Yıllık orta filtre değişiklikleri

3–4

1

Birincil filtre changes per year

—

3–4

Bobin temizleme aralığı

Yıllık

Her 3-5 yılda bir

Ortalama bobin ısı transferi

%15-25 oranında düşer

Tasarıma yakın

Bağıl filtreleme maliyeti

Başlangıç %100

%40–60


Verimlilik Derecelendirmelerinin Okunması

EN 779 / ISO 16890 Kaba Sınıflar

Birincil filtreler, ince parçacıklar üzerindeki kısmi verimlilik yerine, tutuklamaya (ağırlıkça tutulan sentetik test tozu yüzdesi) göre derecelendirilir. Eski EN 779 standardına göre bunlar G1–G4 dereceleridir; ISO 16890 kapsamında ISO Kaba %xx olarak görünürler.

Yaklaşık eşdeğerliklere ve tipik basınç düşüşü değerlerine sahip kaba filtre sınıfları.

EN 779 Sınıfı

Tutuklama

Yaklaşık. MERV

Başlangıç Δp

Tipik Kullanım

G1

< %65

1–3

10–25 Pa

Yalnızca ekipman taraması

G2

%65–80

4–5

20–35 Pa

Hafif ticari, dönüş havası

G3

%80–90

6–7

25–50 Pa

En yaygın genel ön filtre

G4

> %90

7–8

30–60 Pa

F7–F9 veya HEPA'dan önce ön filtre

Ticari binaların büyük çoğunluğu için G4 / MERV8 mantıklı bir varsayılandır: çok az direnç eklerken önemli olan kütle yükünün neredeyse tamamını ortadan kaldırır.


Tutuklama ve Kesirli Verimlilik Neden Farklı Sorulardır?

Bir filtre, ağırlıkça %90'lık bir tutuklama gösterebilir ve yine de parçacıkların çoğunu sayım yoluyla geçirebilir, çünkü kaba parçacıklar kütlenin neredeyse tamamını taşırken, ince parçacıklar neredeyse tüm sayıyı taşır. Bu, aşamalı tasarımın bir özelliğidir, bir eksiklik değildir; birincil filtre, yakalaması gereken kütleye göre ölçülür ve aşağı akış aşaması, çözmesi gereken ince fraksiyona göre ölçülür.


Seçim Kriteri Bir: Hava Akışı ve Yüz Hızı

Yüz hızı, kataloglanmış şekilde performans gösteren bir filtreyi performans göstermeyen bir filtreden çoğunlukla ayıran tek parametredir.

Yüz hızı (m/s) = hava akışı (m³/s) ÷ filtre yüz alanı (m²)

Medya türüne göre tasarım rehberliği:

  • Panel ve kıvrımlı ana filtreler: 2,0–2,5 m/s, 2,5 m/s pratik tavan olarak kabul edilir.
  • Yıkanabilir metal ağ: Sert ortam daha yüksek hızları tolere ettiğinden 3,0 m/s'ye kadar.
  • Sentetik medya ruloları: 1,5–2,5 m/kalınlığa ve yüksekliğe bağlı olarak.


Çalışılan Örnek

Bir AHU 10.000 m³/sa = 2,78 m³/s'yi işler. 2,0 m/s'yi hedeflemek, 2,78 ÷ 2,0 = 1,39 m²'lik gerekli yüz alanını verir. Standart 592 × 592 mm panellerin (her biri 0,35 m²) kullanılması, dört panel (2 × 2 sıra) anlamına gelir. Yalnızca iki panelin belirtilmesi, yüzey hızını tasarım penceresinin çok dışına, 4,0 m/s'ye itecektir.


Gizli Değişken Olarak Pile Alanı

Aynı 592 × 592 mm yüzlere sahip iki filtre, medya alanında büyük farklılıklar gösterebilir. Düz bir panel yaklaşık 0,35 m²'lik bir alan sunar; 100 mm'lik derin kıvrımlı filtre, aynı açıklıkta 2 ila 4 m²'lik medya sunabilir. Ortam hızı orantılı olarak düştüğü için, derin kıvrımlı versiyon benzer bir dirençle birkaç kat daha fazla toz tutar. Ürünleri karşılaştırırken yüz boyutlarını değil etkili medya alanını karşılaştırın.


İkinci Seçim Kriteri: Basınç Düşüşü ve Toz Tutma Kapasitesi

İlk ve Son Direncin Ayarlanması

Temiz bir birincil filtre için ilk basınç düşüşü, nominal akışta 25-50 Pa bandında olmalıdır. Önerilen değiştirme noktası - son direnç - geleneksel olarak başlangıç ​​değerinin iki katıdır veya 150-250 Pa'dır (hangisi önce gelirse). Bu noktanın ötesinde çalışmak, azalan geri dönüş için hızla artan fan enerjisi üretir.


Enerji Aritmetiği

Fan gücü doğrudan basınca göre ölçeklenir:

Fan gücü (kW) = hava akışı (m³/s) × basınç düşüşü (Pa) ÷ (1.000 × fan verimliliği)

%65 fan verimliliğine sahip 10.000 m³/saat üzeri ünite için, eklenen her 100 Pa direncin maliyeti yaklaşık 0,43 kW'tır. Sürekli çalışır, bu da yılda yaklaşık 3.750 kWh anlamına gelir; bu da genellikle yıllık filtre bütçesinin tamamından daha fazladır. Bu nedenle cömert kıvrım alanına sahip düşük dirençli bir ortamın seçilmesi, bir filtreleme kararı olduğu kadar bir enerji kararıdır.


Toz Tutma Kapasitesi

Toz tutma kapasitesi (DHC), filtre nihai dirence ulaştığında tutulan test tozunun gram cinsinden kütlesidir. 592 × 592 mm'lik bir eleman için tipik değerler:

Standart 592 × 592 mm'lik bir öğeyi temel alan, birincil filtre yapısına göre gösterge niteliğinde toz tutma kapasitesi ve hizmet ömrü.

İnşaat

Medya Alanı

Toz Tutma Kapasitesi

Tipik Hizmet Ömrü

Düz sentetik panel

0,35 m²

80–150 gr

1-2 ay

Pileli panel, 46 mm

1,0–1,5 m²

250–400 gr

3-4 ay

Pileli panel, 100 mm

2,5–4,0 m²

500–900 gr

6-12 ay

Cep/çanta, G4

3,0–5,0 m²

700–1.200 gr

6-12 ay

Yıkanabilir metal ağ

0,35 m² (multi-layer)

Döngü başına 100–200 g

Her ay yıkanır, 5-10 yıl

Pratik sonuç: filtreleri birim satın alma fiyatına göre değil, tutulan gram toz başına maliyete göre karşılaştırın. İki katı fiyata, üç kat daha uzun süre dayanan ve daha az direnç ekleyen derin kıvrımlı parça, her eksende daha ucuz bir seçimdir.


Üçüncü Seçim Kriteri: Medya ve Çerçeve Yapımı

Medya Seçenekleri

  • Sentetik polyester dokunmamış kumaş; ana tercih. Neme dayanıklı, boyutsal olarak stabil, aşamalı derinlik yüklemesi için fiber yoğunluğunun aşağı yönde arttığı kademeli yoğunluklu yapılarda mevcuttur.
  • Polipropilen eritilerek şişirilmiş - ince lifler, düşük taban ağırlığı, düşük dirençte iyi verimlilik; genellikle orta büyüklükteki parçacıkların yakalanmasını artırmak için elektrostatik olarak yüklenir.
  • Cam elyafı — yüksek sıcaklık toleransı, ısıtılmış hava akımlarına ve endüstriyel görevlere uygundur.
  • Alüminyum veya paslanmaz ağ — yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir, mutfak egzozu, yağ yüklü hava ve yüksek nem girişleri için idealdir.
  • Aktif karbon yüklü dokumasız — girişin karayoluna, yükleme iskelesine veya egzoz bacasına yakın olduğu durumlarda gaz ve koku kontrolü sağlar.


Çerçeve Seçenekleri

Birincil filtreler için çerçeve malzemeleri ve her birinin en uygun olduğu koşullar.

Çerçeve Malzemesi

Sıcaklık Limiti

Nem Toleransı

En İyi Uygulama

Karton / kraft

60 °C

~%80'e kadar bağıl nem

Kuru iç mekan dönüş havası, tek kullanımlık

Galvanizli çelik

120°C

Yüksek

Dış hava girişleri, genel AHU görevi

Alüminyum

120°C

Yüksek

Yıkanabilir üniteler, ağırlığa duyarlı kurulumlar

Paslanmaz çelik

250°C

Çok yüksek

Mutfaklar, laboratuvarlar, temiz odalar, kıyı alanları

ABS / mühendislik plastik

70 °C

Yüksek

Konut ve hafif ticari üniteler


Yangın Derecelendirmesi

Ticari hava işleme sistemlerine takılan filtreler, UL 900 Sınıf 1/Sınıf 2'yi veya yerel yasaların gerektirdiği eşdeğer EN 13501-1 sınıflandırmasını karşılamalıdır. Sertifikayı medya türünden çıkarmak yerine ürün veri sayfasından doğrulayın.


Dördüncü Seçim Kriteri: Ortamla Uyumluluk

Bina tipine ve ortamdaki toz koşullarına göre önerilen birincil filtre spesifikasyonu.

Çevre

Önerilen Sınıf

Tercih Edilen İnşaat

Aralığı Değiştir

Ofis, temiz şehir havası

G4 / MERV8

Pileli sentetik panel

3-6 ay

Hastane / laboratuvar

G4 ön aşaması

Metal çerçeveli, contalı

2–3 ay

Endüstriyel, yüksek toz

G4 derin pilili veya cepli

100 mm derinlik, çelik çerçeve

1-2 ay

Ticari mutfak

G2–G3 ağı

Yıkanabilir paslanmaz bölme

Haftada bir yıkanır

Kıyı / yüksek nem

G4

Neme dayanıklı sentetik, metal çerçeve

3-4 ay

Veri merkezi

G4 / MERV8

Düşük Δp derin kıvrım

6-12 ay

İnşaat alanının yakınında

G3 G4 seri halinde

İki aşamalı kaba banka

2-6 hafta

Dış mekan PM10'unun düzenli olarak 150 µg/m³'ü aştığı durumlarda, iki aşamalı kaba düzenleme (tek kullanımlık G4'ün önünde yıkanabilir örgü elek) genellikle en düşük toplam maliyeti verir, çünkü elek en ağır yükü emer ve kolayca durulanır.


Beşinci Seçim Kriteri: Boyutlar, Sızdırmazlık ve Montaj

Standart Boyutlar

Metrik AHU modülleri, 21, 46, 96 ve 100 mm derinliklere sahip 592 × 592 mm ve 592 × 287 mm nominal açıklıklar etrafında inşa edilmiştir. Imperial sistemler 1", 2" ve 4" derinlikte 24" × 24", 24" × 12" ve 20" × 25" kullanır. Standart boyutlarda kalmak, yedek parçaların rafta bulunmasını sağlar ve özel öğelerin teslim süresinden ve masrafından kaçınır.


Baypas Sızıntısı Belirleyici Detaydır

Hava en az dirençli yolu seçer, dolayısıyla çerçevenin etrafındaki herhangi bir boşluk orantısız akışa neden olur. 592 × 592 mm'lik bir filtre etrafındaki 3 mm'lik bir boşluk, toplam hava akışının yaklaşık %5-10'unun medyayı tamamen atlamasına izin verebilir ve atlanan hava, tüm toz yükünü doğrudan bobine taşır. Conta arızalanırsa nominal verimliliğin her yüzde puanı önemsizdir. Pratik önlemler:

  1. Yukarı veya aşağı yönde sürekli kapalı hücreli contaya sahip filtreleri belirtin.
  2. Conta boyunca eşit sıkıştırma uygulayan yaylı klipsler veya kam kilitli tutma çerçeveleri kullanın.
  3. Her değiştirmede rayın ve çerçevenin düz ve hasarsız olduğunu doğrulayın.
  4. Hava akışı yönü oklarını kontrol edin; geriye doğru takılan kıvrımlı medya, kapasitesinin önemli bir kısmını kaybeder.


Erişim ve Hizmet İzni

Çıkarmak için en azından filtre derinliğine ve yığının önünde 300 mm'lik boş alana izin verin. Ulaşılması zor olan filtreler geç değiştirilir, bu da öğenin ne kadar iyi belirtildiğine bakılmaksızın tüm stratejiyi baltalar.


İzleme ve Değiştirme Stratejisi

Ölçün, Tahmin Etmeyin

Her filtre kümesine 0–500 Pa aralığına ve işaretli alarm ayar noktasına sahip bir diferansiyel basınç göstergesi veya vericisi takın. Görsel inceleme güvenilmez bir göstergedir: bir filtre gri görünebilir ve kapasitesinin büyük bir kısmını koruyabilir veya ortamın derinliklerinde ince toz taşırken kabul edilebilir görünebilir.


Önerilen Uygulama

  • Gelecekteki her karşılaştırma için temel olarak devreye alma sırasında temiz filtre Δp değerini kaydedin.
  • Δp başlangıç değerinin iki katına veya 200 Pa'ya (hangisi önce gelirse) ulaştığında değiştirin.
  • Bir yükleme eğrisi oluşturmak için okumaları aylık olarak kaydedin; Dikleşen bir eğri, ortam koşullarında araştırmaya değer bir değişikliğin sinyalini verir.
  • Birincil aşamayı kendi programına göre değiştirin ve aşağı akış değişikliklerini yeni bir ön filtreyle aynı zamana denk gelecek şekilde zamanlayın.
  • Yakalanan tozun tesis odasına yeniden girmesini önlemek için çıkarma sırasında torba yüklü filtreler.


Toplam Sahip Olma Maliyeti

Adayları fatura satırı yerine resmin tamamına göre değerlendirin:

Yıllık maliyet = (filtre fiyatı × yıllık değişim) alt filtre ve bobin temizleme maliyetinin ortalama Δp payından elde edilen işgücü enerjisi

Sürekli çalışan sistemlerin çoğunda, basınç düşüşüne atfedilebilen enerji, birincil filtrenin kullanım ömrü maliyetinin %60-80'idir ve satın alma fiyatı azınlıktadır. Bu tek oran, spesifikasyonu diğer değerlendirmelerden daha fazla yönlendirmelidir.


Pratik Bir Seçim Kontrol Listesi

  1. Tasarım hava akışını m³/saat cinsinden doğrulayın ve m³/s'ye dönüştürün.
  2. Gerekli yüz alanını elde etmek için 0–2,5 m/s'lik hedef yüz hızına bölün, ardından kıyı düzenini ayarlayın.
  3. Koşullar aksini gerektirmedikçe, çevre tablosundan verimlilik sınıfını seçin — G4 / MERV 8.
  4. Medya alanını ve toz tutma kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için muhafazanın kabul ettiği en derin kıvrımı seçin.
  5. Başlangıçtaki Δp'nin katalog referans akışında değil, gerçek tasarım akışında 50 Pa'nın altında olduğunu doğrulayın.
  6. Çerçeveyi ve medyayı sıcaklık, nem ve her türlü yağ veya kimyasal maddeye maruz kalma durumuna göre eşleştirin.
  7. Yerel kanunun gerektirdiği yangın sınıflandırmasını doğrulayın.
  8. Bypass'ı ortadan kaldırmak için conta ve pozitif tutma çerçevesi belirtin.
  9. Bir diferansiyel basınç göstergesi takın ve teslim sırasında temiz taban çizgisini kaydedin.
  10. Teklifleri karşılaştırmadan önce enerji dahil yıllık maliyeti hesaplayın.